12-й клас для України

Міністерство освіти України прийняло рішення про перехід до 12-річної шкільної освіти. Однак перший випуск 12-го класу запланований на 2029 рік. До тих пір держава не передбачає можливості для молоді здобувати вищу освіту в Європі. Це погано корелює з узятим курсом України на євроінтеграцію, курсом, за який чітко голосує сьогоднішня українська молодь. Сьогоднішня, а не та, яка закінчить школи в 2029 році. Європейська, перш за все німецька вища освіта, в більшості випадків надається безкоштовно. Про її високу якість свідчать рейтинги німецьких вузів. Університети України знаходяться в цих рейтингах набагато далі. Досвід життя і навчання в Європі, безпeрeчно, цінний для молоді. Якщо ми хочемо побудувати європейську країну, то без європейсько-освіченої молоді ці плани не здійснити.

Проект має на меті створити платформу для навчання молодих українців в Європі, включаючи подолання сьогоднішньої недосконалості структур і програм в шкільній освіті, а також - надати молодим українцям підтримку в соціальній і культурній адаптації. Створити міст, що дозволить пройти від сьогоднішньої 11-річної шкільної освіти до вступу до університетів Німеччини.

Завдання

  1. Мовна підготовка. Дати можливість сьогодняшнім старшокласникам освоїти німецьку мову і здати сертифікаційні іспити, необхідні для навчання в німецькій вищій школі. Підвищити рівень володіння англійською, також необхідним для навчання і інтеграції.
  2. Додаткова підготовка із загальноосвітніх предметів. Програми німецької 12-річної(а з цього року вже 13-річної) гімназії охоплюють низку тем, не представлених в програмі української 11-річної школи, багато тем вивчаються глибше.
  3. Соціальна інтеграція. Включає в себе довгий перелік необхідних, але відсутніх в української молоді уявлень і навичок. Від уміння самостійно організовувати і планувати своє навчання до питань пошуку житла, студентського підробітку, пошуку місць для проходження практики і т.д.
  4. Культурна інтеграція Також досить велика тема, від навичок міжкультурної комунікації до заповнення прогалин в знаннях про історію та культуру Європи.
  5. Профорієнтація. Допомога у виборі спеціальності і місця отримання подальшої освіти
  6. Організаційна допомога. Організація здачі сертифікаційних іспитів, необхідних для вступу до університетів. Підготовка документів для вступу.